BiznesITMarketingNarzędzia

Zestaw najlepszych narzędzi przydatnych w małej firmie i startupie

Na rynku jest wiele platform, usług i technologii zorientowanych na biznes, co sprawia, że trudno powiedzieć, które z nich są najlepsze.  W dzisiejszym artykule przedstawiamy przegląd popularnych i sprawdzonych usług, które mogą przydać się w Twojej firmie i pomogą zdobyć przewagę nad konkurencją.

Zarządzanie projektami

 • Asana – jedno z najpopularniejszych programów do zarządzania projektami dostępnych obecnie na rynku. Ułatwia współpracę i komunikację zespołową – umożliwiając tworzenie projektów, zespołów, zadań i podzadań. Na uwagę zasługuje wbudowany chat i system powiadomień.
 • Trello – darmowe narzędzie typu kanban, które pomaga wizualnie organizować projekty, które są reprezentowane jako “karty”. Prawdziwa gratka dla fanboyów metodyki Agile – stanowi alternatywę samoprzylepnych karteczek i białej tablicy
 • Kanbanflow – narzędzie do zarządzania zadaniami wyróżniające się funkcją śledzenia czasu za pomocą czasomierza Pomodoro. Technika Pomodoro to ciekawa metodyka zarządzania czasem – polegająca na dzieleniu pracy na 25 – minutowe przedziały z krótkimi przerwami. Warto przyjrzeć się funkcji raportów, dzięki której możemy śledzić i mierzyć przerwy w przepływie pracy oraz usprawniać zarządzanie czasem. Aplikacja działa jako dobry motywator!
 • One Note – to nie tylko notes, ale potężne narzędzie, które dobrze sprawdza się w małych i średnich zespołach. Dzięki funkcjonalnościom notesów, sekcji i stron – można grupować i skutecznie współdzielić przepływ informacji. Na wyróżnienie zasługuje szybka wyszukiwarka w wersji desktop

Komunikacja

 • Skype – narzędzie komunikacyjne Microsoftu oferujące czat wideo, połączenia międzynarodowe i wiadomości tekstowe za pośrednictwem Internetu. Produkt firmy z Redmond to skuteczny komunikator umożliwiający grupowe wideokonferencje, czaty wideo, czaty grupowe czy udostępnianie dokumentów i obrazów
 • Slack – umożliwia przesyłanie wiadomości oraz komunikację w czasie rzeczywistym. Popularne narzędzie do współpracy między członkami zespołu. Mocną stroną Slacka jest integracja – lista narzędzi, z którymi współpracuje wciąż rośnie. Warto wspomnieć o wewnętrznej i zewnętrznej funkcji współdzielenia zasobów, dzięki której można sprawnie pobrać i udostępniać pliki.
 • Hangouts – produkt firmy Google, umożliwiający użytkownikom korzystanie z różnych kanałów komunikacji: czatów tekstowych, głosowych czy wideo. Platforma przyda się użytkownikom indywidualnym jak i dużym firmom. Hangouty są zintegrowane z Google+ i Gmailem.

Klient poczty

 • Outlook – produkt firmy Microsoft, sprawdzający się idealnie jako klient poczty e-mail z wbudowanym kalendarzem i innymi narzędziami (takimi jak Skype), które pomagają w komunikacji i codziennej pracy. Użytkownicy mogą skupić się na najważniejszych rzeczach w skrzynce odbiorczej, w której przechowywane są istotne wiadomości e-mail z jednego lub wielu kont.
 • Mozilla Thunderbird – darmowy i funkcjonalny program do obsługi poczty i czatu, zawierający czytnik kanałów RSS oraz opcję grup dyskusyjnych. Doskonale sprawdzi się w rękach użytkowników, który cenią sobie szybkość działania i korzystają z wielu kont.
 • Blue Mail – jest jedną z najpopularniejszych aplikacji pocztowych na urządzenia mobilne. Obsługuje wielu klientów, w tym Gmail, Yahoo, Outlook, Office 365 i praktycznie każdego innego klienta POP3, IMAP lub Exchange. Największe zalety to lekkość i szybkość działania, system powiadomień oraz intuicyjny interfejs. Wersja na PC jest w fazie beta.

Blog

 • WordPress – najpopularniejsza aplikacja do zarządzania treścią, która zaczęła się od prostego systemu blogowania, ale szybko ruszyła w kierunku w pełni funkcjonalnego systemu CMS z wykorzystaniem tysięcy wtyczek, widżetów i motywów
 • Blogger – bezpłatna platforma umożliwiająca tworzenie własnych stron www i blogów. Strony są hostowane przez Google za pośrednictwem bezpłatnej subdomeny blogspot.com. Istnieje również opcja hostingu we własnej domenie i zabezpieczenie strony certyfikatem SSL. Aplikacja jest automatycznie dostępna dla każdego, kto ma konto Google.
 • Ghost – platforma open source służąca do tworzenia stron internetowych otwarta na własne modyfikacje kodu i integrację. Ghost zapewnia redaktorom dużą wygodę podczas publikacji treści, dzięki dopracowanym narzędziom.

Tworzenie prezentacji

 • Prezi – popularna platforma prezentacji online, która stawia na dobrą zabawę, kreatywność oraz zaangażowanie. Sprawdzi się zarówno do projektów akademickich jak i komercyjnych. Aplikacja wykorzystuje innowacyjny sposób prezentowania punktów przez powiększanie, pomniejszanie, latanie, obracanie i przesuwanie w różnych kierunkach. Dzięki Prezi prezentacje są dynamiczne i zabawne – co przyciągnie uwagę publiczności podczas trwania sesji

Email marketing

 • Mail chimp – jest popularną i łatwą w użyciu usługą e-mail marketingu idealną dla małych i średnich przedsiębiorstw. Dzięki tej aplikacji można tworzyć, wykonywać i analizować kampanie reklamowe i e-mailowe. Platforma pozwala na zarządzanie subskrybentami, generowanie raportów, wyświetlanie współczynników klikalności. Przejrzysty interfejs pozwala na pełen wgląd w kampanię. W bezpłatnej ofercie jest wiele gotowych  szablonów, które można łatwo modyfikować. Bezpłatny pakiet obejmuje większość kluczowych funkcji, w tym możliwość tworzenia kampanii reklamowych i automatyzację email marketingu, co pozwala na skuteczny kontakt z obecnymi i nowymi klientami.
 • Freshmail – umożliwia kompleksową wysyłkę skutecznych kampanii e-mail marketingowych. Intuicyjny edytor szablonów pozwala na tworzenie atrakcyjnych newsletterów marketingowych. Warto wyróżnić wspaniałe szablony e-mailowe, które można łatwo dostosować do indywidualnych potrzeb. W ofercie Freshmaila znajdują się inteligentne autorespondery, śledzenie poczty e-mail w czasie rzeczywistym czy personalizacja.

Współdzielenie plików

 • Google Drive – najpopularniejsza platforma przechowywania w chmurze, idealnie nadaje się do przechowywania dokumentów, zdjęć, muzyki czy filmów. Automatycznie synchronizuje wszystkie dane z urządzeniami mobilnymi i komputerem, co oznacza, że każde urządzenie połączone z  kontem otrzymuje aktualizacje i pokazuje wprowadzone zmiany. Dla indywidualnych użytkowników w wersji darmowej oferuje aż 15 GB! Google przygotowało również ofertę dla najbardziej wymagających klientów – za 300 dolarów miesięcznie oferuje aż 30 TB miejsca. Dysk Google monitoruje również Twoje zmiany przez ostatnie 30 dni, umożliwiając wersjonowanie, czyli możliwość ponowienia / cofnięcia wprowadzonych modyfikacji. Platforma w dużym stopniu opiera się na wyszukiwarce Google i wykorzystuje znane funkcje Google, takie jak rozpoznawanie obrazów do przeglądania Twoich zdjęć i niektóre funkcje OCR do wykrywania treści na zdjęciach.
 • Dropbox – platforma jest obecnie kolejnym z wiodących i najbardziej renomowanych systemów do udostępniania i przechowywania plików. Głównym targetem są użytkownicy indywidualni, którzy chcą wymieniać dane za darmo. Firmom polecany jest plan rozszerzony w wersji biznes. Dropbox nie wymaga skomplikowanej konfiguracji czy instalacji. Wystarczy, że pobierzesz aplikację na swoje preferowane urządzenie (również urządzenia mobilne), utworzysz konto i zaczniesz udostępniać zawartość w ciągu kilku minut.
 • One Drive – dobry wybór, jeśli chcesz po prostu przechowywać łatwo dostępne pliki w chmurze. Umożliwia tworzenie kopii zapasowych plików z opcją synchronizacji. W wersji darmowej oferuje jedynie 5 GB. Jeśli subskrybujesz oprogramowanie jako usługa Office 365 – limit zwiększa się do 1 TB. Jedną z najlepszych opcji OneDrive jest to, że możesz osiągnąć 50 GB za jedyne dwa dolary miesięcznie.

Przechowywanie haseł

 • Dashlane – masz dość ciągłego przypominana czy wyszukiwania tych samych haseł? Jeżeli Twoja odpowiedź jest pozytywna – to ta aplikacja jest dla Ciebie. Dashlane jest jednym z najpotężniejszych i najbardziej wszechstronnych menedżerów haseł na rynku – przechowa Twoje hasła bezpiecznie i pozwoli zaoszczędzić sporo czasu. Szczegóły rozwiązania opisaliśmy tutaj.

 

Tagi

Biznes Marketing

Platforma skupiająca ludzi przedsiębiorczych nastawiona na wsparcie, wymianę wiedzy i doświadczeń! Stawiamy na rozwój i poruszamy wiele zagadnień z zakresu: biznesu, szeroko pojętego marketingu, technologii, rozwoju osobistego, budowania marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Close